تبریزبیدار
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۸۰۲۹۳

یادداشت تبریزبیدار؛

کرونا و جان ستانی از ندارها!

در سیستم بهداشتی ما نیز پولدار امکان زنده مانی بیشتری دارد تا ندار، ندار همچنان با جان با کرونا و معیشت می جنگد و مرفه روز به روز فربه تر می شود.

یادداشت تبریزبیدار / سجاد حسین زاده

گزارشگر 20:30 از مردم می پرسد هزینه ماسک برای یک ماهتان چقدر می شود، جواب ها از 100 تا 900 هزار تومان می شود، بعد در بیمارستان از بستری های کرونا می پرسد که چقدر هزینه بیماری تان شده، از هزینه 10 میلیونی بیمارستان و بیکاری چند ماهه و هزینه میلیونی برای خورد و خوراک می گویند و یک آمپولی که گویا بالای 40 میلیون است، بعد خبرنگار مقایسه می کند که اگر می خواهید هزینه فلان میلیون پرداخت نکنید بهتر است ماهانه فلان مبلغ را خرج ماسک کنید تا سالم بمانید.

اما چند نکته؛ بسیاری که در قوت روزانه مشکل دارند هزینه چند صد هزار تومانی ماسک را ندارند، با دلار 20 هزاری این پول ها برای عده ای پول نیست اما برای قشری ندار همچنان پول زیادی محسوب می شود، پس باید برای ماسک اقشار کم درآمد جدی تر وارد میدان شد، دولت که هیچ منظورم جهادی ها و خیرین بودند.

دیگر اینکه آن آمپول فلان میلیونی مشخصا تاثیر دارد بر روند بهبودی که پول خرج آن می کنند و سیستم بهداشت این را نه رایگان نه با یارانه در اختیار افراد قرار نمی دهد و مرفه می خرد و فرصت زنده ماندن بیشتری دارد و ندار نمی خرد و امکان مرگش بیشتر می شود و بهتر است وزارت بهداشت اعلام کند چه درصد از جان باختگان آن آمپول را دریافت نکرده اند و مرده اند.

نتیجه اینکه در سیستم بهداشتی ما نیز پولدار امکان زنده مانی بیشتری دارد تا ندار، ندار همچنان با جان با کرونا و معیشت می جنگد و مرفه روز به روز فربه تر می شود، زیاده عرضی نیست.