تبریزبیدار
پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۲:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۱۱

مدیرکل دامپزشکی استان در گفتگو با تبریزبیدار:

عرضه دام زنده عید قربان فقط در کشتارگاه ها صورت می گیرد

مدیرکل دامپزشکی استان تاکید کرد: بدلیل دستورالعمل های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا، عرضه دام زنده عید قربان فقط در کشتارگاه ها صورت می گیرد.

امیرحسین بهداد در گفتگو با تبریز بیدار  در رابطه با «خرید و فروش دام زنده» در روز عید قربان اظهار داشت: در سال های گذشته میادین خرید و فروش دام زنده در سطح استان مشخص شده بود که امسال به دستور وزارت بهداشت و به خاطر شرایط ویژه کرونا این میادین را برپا نکردیم.

وی افزود: عید قربان امسال دام قربانی فقط از کشتارگاه ها قابل تهیه خواهد بود و کشتارگاه های دام استان به صورت آماده باش در خدمت مردم خواهند بود که با رعایت پروتکل های بهداشتی در ذبح دام فعالیت می کنند.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی همچنین گفت: از مردم نیز تقاضا داریم اگر قرار است خودشان دام قربانی ذبح کنند حتما به این کشتارگاه ها مراجعه کنند تا بهداشت و سلامت عمومی جامعه به خطر نیفتد.

وی در پایان سخنانش افزود: 113 اکیپ ثابت و سیار وظیفه نظارت بر ذبح دام های قربانی در سطح استان را دارند. این اکیپ ها متشکل از 82 روحانی ناظر بر ذبح شرعی، 130 نفر دامپزشک و 42 نفر بازرس بهداشت گوشت هستند که از ساعت 7 صبح جمعه روز عید قربان تا اذان ظهر فعالیت خواهند داشت.