تبریزبیدار
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۵:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۳۱

تبریزبیدار گزارش می دهد:

رفتارهای خطرناک مردم؛ رمز ادامه حیات کرونا

با گذشت ماه ها از شیوع گسترده کرونا، رفتارهای خطرناک برخی از شهروندان ادامه حیات این ویروس را هموارتر می کند.

به گزارش تبریز بیدار ، اگرچه مشارکت مردم در استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تابستان به طور چشمگیری افزایش یافته است اما برخی سهل انگاری ها باعث نگرانی شهروندان مسئولیت پذیر شده است.

هرچند طولانی شدن دوران بیماری کرونا همه را خسته و شاکی کرده اما باید پذیرفت تا زمان کشف واکسن و درمان قطعی برای این ویروس مرگبار باید با آن زندگی مسالمت آمیز کرد.

براساس آخرین اخبار وزارت بهداشت که در روز جمعه دهم مرداد منتشر شده است ۱۵ استان کشور از جمله آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارد و شهر تبریز نیز وضعیت خوبی ندارد و این آمار تلنگری برای ابتلای افراد سالمی است که تاکنون جدال با این بیماری سخت را تجربه نکرده اند. 

شهروندان معتقدند برای تحقق مهار بحران کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، چاره ای جز مشارکت همگانی وجود ندارد و کوتاهی در جدال با انتشار آن مرگبار خواهد بود.

گروهی دیگر از شهروندان رد و بدل شدن دستی پول در تاکسی ها و مغازه ها را در انتشار ویروس کرونا نگران کننده توصیف می کنند.

 صف های طولانی جلوی نانوایی ها و بانک ها یا شلوغی داخل برخی فروشگاه ها از دیگر غفلت هایی است که شهروندان را با چالش روبرو کرده است.

تعدای از شهروندان نیز به حق از رها شدن ماسک ها و دستکش در برخی کوچه ها و خیابان ها توسط عده ای ابراز تاسف می کنند. اقدامی که در گسترش ویر.س کرونا می تواند موثر باشد.