تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۴۰:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۶۴

رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با تبریزبیدار:

پافشاری برای برگزاری کنکور جهت گسسته نشدن جریان علمی کشور است

منادی به تشریح اما و اگرهای برگزاری کنکور سراسری در شرایط کرونایی پرداخته و به نگرانی خانواده ها پاسخ می دهد.

علیرضا منادی در گفتگو با تبریز بیدار در مورد ابراز نگرانی خانواده ها نسبت به برگزاری کنکور در شرایط کرونایی و ضرورت تضمین رعایت پروتکل های بهداشتی در جلسات کنکور اظهار داشت: کمیته ای با حضور بنده و رئیس کمیسیون بهداشت، رئیس کمیسیون فرهنگی، رئیس کمیسیون اجتماعی از مجلس به ریاست وزیر بهداشت تشکیل شده و تصمیم گیری مبنی بر رعایت سخت گیرانه پروتکل ها اتخاذ گردید.

پروتکل های سختگیرانه برای آزمون سراسری

وی در تشریح پروتکل های سخت گیرانه گفت: رعایت فاصله ۲ متری، ماسک زدن، در اختیار قرار دادن پک بهداشتی برای داوطلبین، نقل و انتقالات ایمن دانش آموزان، تب سنجی در ورودی جلسه، کنترل برای عدم تراکم در خروجی جلسه، استفاده از ۲۰ درصد ظرفیت فضا و تنظیم سرمایش و تهویه جلسه از جمله این پروتکل ها است.

فردای مملکت، دکتر و مهندس نیاز دارد

رییس کمیسیون آموزش درباره علت برگزاری جلسات کنکور در شرایط کرونایی اظهار داشت: این کارها برای این است که در جریان علم و دانش کشور وقفه ایجاد نشده و گسسته نشود؛چون کشور برای هر سال مهندس و دکتر لازم دارد. پروتکل ها به صورت سخت گیرانه اعمال خواهد شد تا نگرانی خانواده ها رفع شود.

وی افزود: تصمیم بر این شد که ما خودمان هم در جلسات کنکور حضور داشته باشیم تا مردم ببینند که ما به گفته هایمان در مورد این مسأله عمل می کنیم.

با حذف کنکور، مافیاها هم حذف می شود / روش های تدریس کلاس های کنکور مضر است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خصوص شائبه تاثیر مافیای کنکور بر اجرای آزمون گفت: ما نمی دانیم مافیاها چه کسی هستند؛ بعضی ها از برگزاری کلاس های کنکور صاحب درآمد زیادی می شوند ولی روش هایی که در این کلاس ها گفته می شود مضر است چون هیچ یک از این روش ها در ذهن باقی نمی ماند.

منادی افزود: ما به کنکور احتیاجی نداریم و هدف ما حذف کنکور است و اگر بتوان کنکور را حذف کرد، مافیاها هم به طور خودکار حذف می شوند.

نظرات

گندم
IR

امیدوارم فقط تو دانشگاه شریف تشریف نبرین ک اثبات کنید واقعا اگ انقد مظمین هستین تو شهرهایی مث ایرانشهر سراوانم تشریف بیارین ک هنوز دانشگاهاش مث شهرارواح از کمبوذ امکانات

نا
IR

همه امکانات بردن جمع کردن... تو تهران..... بعد میگن سفر نرید...

ارشد
IR

من نرفتم سر جلسه کنکور ارشد..... چون خیلی مطمعن نبودم.... بهداشتم رعایت بشه.. تو سفر.. از خدا خواستم کمکم کنه......

نا
IR

همه امکانات بردن جمع کردن... تو تهران..... بعد میگن سفر نرید...

گندم
IR

حالا این دکتر مهندسایی ک از قبل تو خونه دارن مگسارو میشمارن ببرین سرکار ازشون استفاده کنیدتو مملکت بعد به فکر انباشته کردن بیکار روبیکار باشین

تبریزی
IR

آقای منادی ، ان شااله شماها این معضل کنکور را چاره بکند . فشارها احتمالا شما را اذیت بکند ، اما نترسید . چون ملت با شماهاست . به امام علی (ع) توسل بکنید . علی یارتان .