تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۱۵:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۰۳۶

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا در جمع خبرنگاران؛

کسب رتبه دوم کشوری در غربالگری بیماران کرونایی

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا گفت: ۹۵۰ پایگاه بسیج جهت غربالگری اعلام آمادگی کرده اند و در خصوص غربالگری رتبه دوم کشوری را کسب کرده ایم.

به گزارش تبریز بیدار ، ظهر روز چهارشنبه، سرهنگ الیاس گل محمد زاده، در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: شعار امسال هفته بسیج، بسیج پیشرو خدمت و امید آفرین می باشد 

وی با بیان اینکه ستاد هفته بسیج چندین ماه است که تشکیل شده است افزود: در هفته بسیج ۴۱ برنامه اولویت دار و.... در سطح استان اجرایی می شود و بسیج در مقابله با ویروس منحوس کرونا در خط مقدم می باشد .

گل محمد زاده بیان کرد: رزمایش کمک مومنانه ۲ بار در سطح استان توسط بسیج انجام شده است و مرحله سوم کمک‌های مومنانه هم در هفته بسیج در پایگاه‌های مقاومت و بسیج جمع آوری و در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی در ادامه در مورد اقدامات بسیج اذعان کرد: بسیج برای آزادی ۱۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد اقدام کرده و در هفته بسیج ۵۰ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد 

سرهنگ الیاس گل محمد زاده گفت: در این هفته ۴۶۸سری جهیزیه اهدا و ۲۰۰ واحد مسکونی کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه یکی از دغدغه های بسیج اشتغال می باشد خاطر نشان کرد: قرار بر این است بسیج برای ۲۲۰۰ نفر با اعتبار ۷۷ میلیارد تومان اشتغال زایی کند .

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا افزود: ۱۲۴ کارگاه ماسک راه اندازی شده است و حدود ۴ میلیون ماسک تولید شده در بین آحاد جامعه قرار گرفته است و این روند همچنان ادامه دارد.

وی در خصوص ضدعفونی معابر گفت: کارشناسان اعلام کردند ضدعفونی به صورت گسترده تبعات زیادی دارد این کار را کم کرده اما ضدعفونی هوشمند انجام می شود.

سرهنگ الیاس گل محمد زاده بیان کرد: ۱۷۳ پروژه بسیج آماده افتتاح می باشد که ۲۵ پروژه جزو پروژه های درون سازمانی سپاه می باشد و بقیه عام المنفعه بوده و برای توسعه و آبادانی کشور می باشد و هزینه های این پروژه ها بالغ بر ۳۵۲ میلیارد تومان می باشد .

وی در پایان گفت: در منع تردد ها اگر نیروی انتظامی اعلام نیاز کند بسیج وارد عمل می شود .