تبریزبیدار
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۸:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۸۱۰۵۸

مدرسه تاریخی روستای بنیس شبستر مرمت می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از مرمت مدرسه تاریخی روستای بنیس شهرستان شبستر در پی انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه مابین اداره‌کل استان، دهیاری، آموزش‌وپرورش و انجمن توسعه عمران شبستر خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، احمد حمزه‌زاده با اعلام این خبر گفت: این تفاهم‌نامه در راستای پیشبرد اهداف حفاظتی و مرمتی از ابنیه تاریخی شهرستان شبستر منعقدشده است که مرمت، حفاظت و احیا مدرسه تاریخی درخشانی روستای بنیس شبستر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه به اهداف این تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: این تفاهم‌نامه با هدف آسیب‌شناسی، استحکام‌بخشی، تعمیر، مرمت، احیا و بهره‌برداری از دبستان تاریخی درخشانی بنیس منعقد شده است.

وی ادامه داد: اعتبار این تفاهم‌نامه به مدت دو سال از تاریخ امضا و مبادله آن خواهد بود که در صورت نیاز و تائید طرفین تمدید خواهد شد.

حمزه‌زاده افزود: پس از حفاظت، مرمت و احیا دبستان تاریخی درخشانی روستای بنیس، در راستای بهره‌برداری مناسب از این بنای تاریخی، کاربری فرهنگی و اجتماعی زیر نظر میراث فرهنگی استان تعریف و توسط دهیاری و انجمن توسعه عمران شهرستان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت