تبریزبیدار
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۰:۰۰ شناسه خبر : ۱۰۸۱۰۶۰

مسئول بسیج اصناف استان تشریح کرد؛

اجرای طرح "استاد شاگردی" برای ایجاد ۳۰۰ هزار اشتغال

مسئول بسیج اصناف آذربایجان شرقی از احیای طرح "استاد شاگردی" را برای احیای سنت‌های بازار اسلامی و مهارت آموزی و اشتغال در بازار خبر داد و گفت: ۳۰۰ هزار نفر در سنین ۱۵ تا ۱۸ سال در این قالب مهارت آموزی خواهند شد.

به گزارش تبریز بیدار ، سرهنگ سید رضا پور زینال در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بسیج، علت موفقیت بسیج را ولایت مداری آن دانست و اظهارداشت: بسیج در راستای تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب همیشه پای کار و در میدان بوده و در خط ترسیمی رهبر فرزانه انقلاب حرکت کرده است.

پور زینال  در ادامه در مورد اقدامات بسیج اصناف خاطر نشان کرد: ضدعفونی محلات، توزیع بسته های معیشتی، غربالگری و .... جزو فعالیت هایی بود که بسیج در ایام کرونایی انجام داده است و همچنان ادامه دارد و اقدامات بسیج باعث شد دل ها به هم دیگر نزدیک شوند و مردمی که آسیب دیدند به آنها کمک کنند .

وی گفت: گسترده ترین شبکه بسیج، بسیج اصناف و بازاریان می باشد و در استان آذربایجان شرقی ۱۲۰ هزار نفر عضو این مجموعه می باشند .

مسئول بسیج اصناف و بازاریان با اعلام اینکه بسیجیان اصناف با تشکیل ۹۳ گروه جهادی در حوزه مقابله با کرونا انجام ماموریت کرده اند اظهار داشت:  بسیج اصناف ۱۰ هزار ماسک و ۶ هزار بسته معیشتی توسط بازاریان بین قشر آسیب دیده کرونایی توزیع شده است .

وی در پایان اظهار داشت: رونمایی از برنامه «فقه» بازار از مهم ترین برنامه ها برای آموزش کسبه و بازاریان در آشنایی با احکام بازار اسلامی و ویزیت رایگان در بین اصناف و بازاریان جزو برنامه هایی است که در هفته بسیج انجام می شود.