تبریزبیدار
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۸:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۸۱۱۰۹

دئه ائشید(1)؛

از «شهرت بازلیخ» بدم میاد!

روزهای گذشته انتشار تصاویری از دانش آموزان بی بضاعت در حین اهدای تبلت در رسانه های محلی حاشیه ساز شده بود.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار؛ اولین بخش از طنرنامه «دئه ائشید» (بگو و بشنو) این سایت خبری به موضوع انتشار تصاویر حاشیه ساز از  دانش آموزان نیازمند حین اهدای تبلت توسط یک دستگاه دولتی در تبریز پرداخت شده است.


_ شنیدم فلانی به دانش آموزان بی بضاعت تبلت اهدا کرده و خبر و عکسش همه جا پیچیده.

_ بله. البته ایشون واقعا از شهرت بازلیخ که بعضیا دیگه شورشو درآوردن خیلی بدش میاد، به خاطر همین فقط دو تا عکس گذاشتن. زیاد نذاشتن که ریا نشه!

_ میدونم. نیتش خیره. عکسایی هم که منتشر کرده از رو خیرخواهی بوده! فقط فکر کنم اون بنده های خدا یکم خجالت کشیدن از اینکه همه مردم عکساشونو دیدن!

_ خب اگه با انتشار این عکسا مردم رو به کارهای خیر تشویق نکنن پس کی بکنه؟ بچه ها هم رو صورتشون ماسک داشتن و مشخص نبود کی بودن که احیانا آبروشون بخواد بره! بعدشم کی وقت دقت به این جزئیات رو داره آخه. همین که مسئولینِ دیگه ما رو هنگام اهدای تبلت ببینن براشون کافیه!_ میگن زمان بهلول، در روستایی، مردی مسجد ساخته بود و تا مدت ها خبری از سازنده آن نبود. روزی که قرار بود امام صادق(ع) آنجا بیاید، آن مرد روی دیوار مسجد نوشت: «این مسجد توسط فلان شخص ساخته شده». مردم به او گفتند: چطور تا به حال نام خود را فاش نکرده بودی؟! گفت: خواستم امام ببیند که این مسجد را من ساخته ام و در کار خیر از او‌ جلو بزنم!