تبریزبیدار
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۱۵:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۸۲۰۱۱

درگوشی(5)/چند خبر داغ از پشت پرده فشارها به هیئت نظارت برای تایید صلاحیت چهره‌های شهره به رانت؛

از نامه هشدارآمیز معتمدین شهر تا رد دعوت تشکل‌های دانشجویی و قصد انصراف کاندیداهای شاخص

در حالی که کار بررسی پرونده اعتراض داوطلبان احراز صلاحیت نشده کاندیداتوری انتخابات شورای ششم شهر تبریز در هیئت نظارت استان در جریان است، حساسیت فضای سیاسی بالا گرفته است.

سرویس انتخابات تبریز بیدار /  زنگ انتخابات شورای ششم شهر تبریز از بیستم اسفند ۹۹ به صدا درآمده و قرارمان این بود گه گاه گزارشی از اخبار و شنیده های این انتخابات برای مخاطبان منتشر کنیم، این شماره پنجم همان قرار است.

جلسه شبانه سه نماینده تبریز برای لابی و فشار

در تبریز فشارها بویژه برای بازگرداندن دو تن از اعضای شورای فعلی به چرخه انتخابات تشدید شده است. گفته می‌شود سه تن از نمایندگان تبریز جلساتی را با این موضوع تشکیل داده و از هیچ لابی و فشاری دریغ نمی‌کنند تا ردصلاحیت پرحاشیه ش.د و ف.ب را لاپوشانی کنند.

اوج گرفتن تنش زمانیست که خبر می‌رسد صلاحیت یکی از داوطلبان کاندیداتوری به مثابه وجه المصالحه برای فشار به یک عضو هیئت نظارت قرار گرفته است!

از نتایج این التهاب، خبری بود که روز گذشته مبنی بر حذف دبیر اجرایی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان از جلسات و سپردن امور به برادر یکی از اعضا به بیرون درز کرد.


نامه هشدارآمیز معتمدین شهر

همچنین جمعی از معتمدین و چهره‌های انقلابی تبریز در نامه‌ای به هیئت نظارت خواستار تسلیم نشدن در مقابل فشارها و لابی‌های غیرقانونی شده‌اند.

این نامه که امضا کنندگان فعلا قصد رسانه‌ای کردن جزئیات آن را ندارند؛ حاوی نکات مهمی درباره عواقب مسامحه و معامله در روند احراز صلاحیت کسانی است که سرنوشت شهر و شهروندان به دستشان سپرده خواهد شد.


تشکل‌های دانشجویی پای کار مطالبه‌گری

از سوی دیگر خبر می‌رسد تشکل‌های دانشجویی نیز به این موضوع حساس ورود کرده‌اند، اما اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای استان دعوت تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تبریز برای جلسه ای پیرامون فرآیند رسیدگی به اعتراضات داوطلبان تایید صلاحیت نشده را نپذیرفته اند.

محمدرضا سبزی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز به تبریزبیدار می‌گوید: تشکل های دانشجویی در برابر هر گونه لابی گری و اعمال فشار برای تأیید صلاحیت افراد پر نفوذی که دارای پرونده های مفتوح قضایی هستند خواهند ایستاد.

وی ادامه می‌دهد: اجازه نخواهیم داد افرادی با ایجاد فشار، اعتماد اجتماعی را به بازی بگیرند.

سبزی هدف های تشکل های دانشجویی از دعوت اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استانی به جلسه را ابراز حمایت از تصمیمات انقلابی و مطالبه از ایشان برای ایستادن مقابل فشارها و اعمال نفوذها خوانده و می‌گوید: متأسفانه اعضای محترم هیئت نظارت استانی جلسه فوق را به بعد از تأیید صلاحیت ها موکول کرده اند که امید است نسبت به میثاق نامه ای که به آن قسم یاد کرده اند متعهد بمانند.

بیش از ده کاندیدای شاخص: انصراف می‌دهیم!/ورود چهره های مسئله دار یعنی شورای ناسالم

اما دیگر خبر داغی که در این زمینه به گوش می‌رسد، قصد انصراف تعدادی از کاندیداهای شاخص در صورت تایید صلاحیت چهره‌های شهره به رانت و فساد است. این کاندیداها که شمارشان به بیش از ده تن رسیده است و اتفاقا برخی سابقه عضویت در ادوار شورا یا شانس خوبی برای ورود به شورای ششم دارند؛ معتقدند ورود چهره‌‌های مسئله‌دار و اهل زد و بند و معامله، امکان فعالیت سالم و موثر در پارلمان شهری را از بین برده و به حیثیت نظام و خادمان واقعی مردم لطمه می‌زند.


انتهای پیام/
در همین باره بخوانید:

پول های کلان برای انتقام گیری

پسر مالک تراکتور لیست می بندد؟!

از سخنرانی منادی در ستاد پیش انتخاباتی تا کنار گذاشتن جوان پور