تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۲۳:۳۱:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۸۲۱۵۶

سعید محمد در تبریز مطرح کرد؛

بر ظرفیت صنعتی آذربایجان چوب حراج زده اند

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در جمع حامیان تبریزی سیدابراهیم رئیسی در محوطه ارک تبریز از برنامه های این کاندیدا برای ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سعید محمد در جمع حامیان سید ابراهیم رئیسی در تبریز با اشاره به افتخارات و ظرفیت های موجود در آذربایجان شرقی گفت: ارگ تبریز خاطره های زیادی برای ما دارد و ایستادگی در برابر بیگانگان را برای ما یادآور میشود. ما عباس میرزا و زینب پاشا و دیگر کسانی که در این راه مجاهدت کردند را فراموش نمی کنیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان همواره پیش رونده و پیش برنده بوده است اظهار داشت: متاسفانه از ظرفیت های سرشار در آذربایجان استفاده نشده است.آذربایجان شرقی مرکز دیپلماسی فرهنگی با کشورهای همسایه میباشد و میتواند تاثیر شگرفی در این خصوص داشته باشد.
محمد با بیان مشکلات موجود در استان خاطر نشان کرد: ظرفیت های بسیاری مانند کشاورزی در این استان می تواند بسیاری از مشکلات اشتغال در این استان را حل کند.ولیمتاسفانه مردم و کشاورزان مشکلات دارند و هیچ کس نیست که به داد آنها برسد. این مردم مشکلات را بارها و بارها بهمسئولان گوش زد کرده اند ولی آنها اقدامی نکرده اند.

وی تصریح کرد: کشور ما مشکل بی عملی، بد عملی، دیر عملی و عدم توجه مسئولان را دارد و در آن نگاه لیبرالی وجود دارد.

وی با انتقاد از سوءمدیریت در اداره کشور بیان کرد: در استان معادن سرشار وجود دارد ولی استفاده ای از آن نمی شود. برخی مشکلات را بر سر تحریم ها میندازند؛ آیا میشوداین سوء مدیریت را به گردن تحریم ها انداخت؟

محمد ادامه داد: مردم بیدار شده اند و اینبار می خواهند رای درست ورایی که با شاخص های ولی فقیه مطابق باشد بدهند.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با بیان اینکه در کشور دو تفکر لیبرال و انقلابی وجود دارد اظهار داشت: تفکر لیبرال می گوید که مردم را رها کن و کسی عرضه داشته باشد گلیم خودش را از آب درمیاورد. نحوه مدیریت مدیران دراین سالها لیبرالی بوده و مردم را به عنوان کالا نگاه کرده اند.

وی بیان کرد: مردم می توانند بین این دو تفکر لیبرال و انقلابی انتخاب کنند. باید ببینند که چه کسی و کدام تفکر مشکلات را حل خواهدکرد؟

محمد از ظرفیت های بلا استفاده استان خبر داد و گفت: ظرفیت دیگر استان صنعت است که در سالهای گذشته چوب حراج به آنها زده شده است. برخی دنبال آن بودند که درشرکت ها کارگران اخراج شده و خصوصی سازی انجام شود. همچنین درصد زیادی از مردم استان به دلیل اینکه ازکسب و کار اصلی آنها حمایت نمیشود، مجبور شده اند کار خود را رها کنند.

وی به دیگر ظرفیت استان اشاره کرده و گفت: مردم استان با فرهنگ خودشان می توانند نقش بزرگی در اسلام و نظام داشته باشند.آذربایجان شرقی باید مرکز توریستدرمانی باشد.

فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) بر لزوم آگاهی در دوران انتخابات تاکید کرده و گفت: مردم باید به خودشان رای داده و مراقب باشند که عده ای با شعارهای فریبنده مجددا هشت سال دیگر به گرفتاری هایمردم اضافه نکنند.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل دولت جوان حزب اللهی اشاره کرده و اظهار داشت: عزیزان ما در این خصوص اقدام کرده و مطالبه کرده اند. جوان گرایی فقط سن و سال نیست، بلکه باید در ساختار ها وقوانین نیز جوان گرایی باشد و در عرصه ها ما نیاز به تحول داریم. باید افراد انقلابی در این تحول زمام دار باشند.

محمد تصریح کرد: با شاخصه هایی که مقام معظم رهبری مطرح فرمودند، نتیجه می گیریم باید پشت آیت الله رئیسی قرار بگیریم.

وی بر لزوم تبعیت از فرامین امام جامعه تاکید کرده و گفت: اگر پشت سر امام جامعه حرکت کردیم، خداوند برکت داده و مشکلات یکی یکی حل خواهند شد. اگر در امتحان تبعیت ازفرمایشات ولی امر و امام جامعه رفوضه بشویم در امتحان بزرگ تر که ظهور امام زمان و فرمایشات ایشان است رفوزه خواهیم شد.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اظهار داشت: عزت، آبرو و احترامی که خداوند به شهید سلیمانی داد به خاطر توجه ایشان به منویات مقام معظم رهبری و عمل به فرامینایشان بود. ما اگر در راه نصرت ولی فقیه حرکت کنیم مشکلات حل خواهد شد. باید گوش به فرمان امام جامعه باشیم.

وی از طرح ریزی برنامه های دولت ایران قوی خبر داد و گفت: ما برای همه موضوعات برنامه داریم؛ در خصوص مسکن نیز برنامه اجرایی و عملیاتی چهار میلیون مسکن در چهار سال رانیز طرح کرده ایم. من چند بار ابر پروژه های این کشور را طراحی کرده ام و می دانم که میشود که این طرح به صورت اجرایی در بیاید.

محمد ضمن انتقاد از وضعیت بورس، به برنامه های سیدابراهیم رئیسی برای بورس و بیمه اشاره کرده و اظهار داشت: در روز روشن جیب مردم را زدند و درآمد ها کاهش یافته و ارزش پول کم شد. ما برای بورس و بیمه برنامه داریم که با آناعتماد ملی بازخواهد گشت.

وی بیان کرد: تالار ملی بورس، خرید خرده سهام ها توسط دولت از مردم و بسیاری دیگر از برنامه ها برای بورس و بیمه طرح ریزی شدهاست. و قرار است از خام فروشی و دیگر مشکلات جلوگیری شود.

محمد به لزوم نگاه به داخل کشور تاکید کرده و گفت: ما نگاهمان به داخل کشور خواهد بود؛ هر چند که با دنیا نیز تعامل خواهیم داشت. البته اولویت با همسایگانمان و ظرفیت موجود در آنها می باشد. برنامه ی دیگر در این خصوص ایجاد توازن و تعادل میان شرق و غرب می باشد.

انتهای پیام/