تبریزبیدار
یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۴۰:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۸۲۴۵۳

آنچه در آخرین جلسه شورای پنجم تبریز گذشت؛

آقای دبیری؛ پاسخگوی امضای خود باشید

آخرین جلسه شورای پنجم شهر تبریز به ریاست شهرام دبیری و با تاخیر نیم ساعته تقی پور و بابایی اقدم در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

ه گزارش تبریز بیدار ، شهرام دبیری، رئیس شورا در سخنان پیش از دستور جلسه خود بیان کرد: امروز آخرین روز جلسه شورای پنجم است و از هفته آینده شورای جدید آغاز خواهد شد و ماهم در این دوره از شورا تمامی تلاش خود را انجام دادیم. 

وی افزود: در این دوره، تمامی اعضا با یکدیگر منسجم و پایبند به قانون بودند و هیچ تنشی به وجود نیامد و کارهای خلاف نیز کاهش پیدا کرد. 

کم کاری های شورا به قانون برمی گردد نه اعضا

دبیری همچنین اظهار داشت: ما در حد توان خود برای توسعه شهر قدم برداشتیم و جاهایی هم که نتوانستیم قدم برداریم به کم کاری شورا برنمی گردد و به قانون ربط دارد. باید سعی کنیم عملکرد شورا را مستند کنیم تا آیندگان قضاوت کنند. امیدواریم شورای ششم دنباله رو شورای پنجم باشد و بتوانند مشکلات جامعه را کاهش بدهند. 

وی  گفت: در رابطه با تبدیل وضعیت ها ابهاماتی وجود دارد؛لطفا شهرداری در این مورد توضیح بدهد تا ابهامات از بین برود. پرداخت معوقه کارکنان نیز مورد انتقاد اعضای شورا قرار گرفته است. 

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز در رابطه با تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان اظهار داشت: سیستم حضور و غیاب با مشکل مواجه شده بود و امروز و فردا حقوق کارکنان واریز خواهد شد. از نمایندگان مجلس نیز پیگیر هستیم تا تبدیل وضعیت کارکنان را بیشتر کنیم. 

دستور جلسه اول

دستور اول جلسه امروز شورا به بررسـی لایحه شـهرداری تـبریز درخصوص صـدور مجوز قرارداد فی مابین شـهرداری تبریز و شـرکت های تاکسـی اینترنتی برابر دستورالعمل نظارت بر مسافربرهای اینترنتی ابلاغی وزارت کشور پرداخت. 


سونیا اندیش، عضو شورا در این باره افزود: این کار طبق دستور عمل وزارت کشور انجام می شود. 


سعید بشیریان، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تبریز طبق تراکنش هایی که ماهانه انجام می شود، ۱/۵ درصد این تراکنش ها به شهرداری می رسد. 

نظارت یا محل درآمدزایی؟!

فرج محمد قلی‌زاده، عضودیگر شورا باید در نظارت ساختار وجود داشته باشد، به نظر من نظارت وجود ندارد فقط از تاکسی های اینترنتی سهم می گیریم و این هزینه به مردم تحمیل می شود. 

اندیش در ادامه گفت: به نظر من ۱/۵ درصد مبلغ زیادی نیست. مشکلاتی در رابطه به تاکسی های اینترنتی به وجود آمده است و کلی شکایت به وجود آمده است و شرکت اسنپ هم به گردن نمی گیرد و می گوید مشکل خود را با راننده حل کنید. شرکت اسنپ خصوصی است و در مقابل ۱/۵ درصد سامانه به وزارت کشور وصل می شود با این کار امنیت سیستم های اینترنتی بالا خواهد رفت. 

محمدحسن اسوتچی گفت: عضو شورا سابقه نشان داده است بحث نظارت مغفول مانده است؛ باید اسم نظارت را برداریم و اسمش را «محل در آمد زایی برای شهرداری» بگذاریم! 

دبیری ادامه داد: باید تلاش کنید نقش نظارت را بیشتر کنید. 

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد. 


دستور جلسه دوم

دستور دوم جلسه امروز به بررســی نـامه فرمانــدار شهرســتان تـبریز درخصـوص مصوبه جلسه با موضوع اصلاحیه آیین نامه فرهنگسراهای خصوصی پرداخت. 

حجت الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی شهرداری در این خصوص گفت: برای ۱۷ فرهنگسرای خصوصی مجوز داده شده است. 

دبیری ادامه داد: صدور مجوز برای فرهنگسراها وظایف شهرداری می باشد یا اداره ارشاد؟ می‌خواهیم تسهیلاتی داشته باشیم تا این کار در جامعه رواج پیدا کند. امکاناتی فراهم میکنیم تا بخش خصوصی بتواند فرهنگسرا ایجاد کند. 

قلی زاده تصریح کرد: قبل از اینکه این شیوه نامه اجرا شود توسط کارشناسان بازدید انجام شده است و در بقیه شهر ها وجود دارد. اصلاحات جزئی نیز در شیوه نامه اجرا می شود. ایجاد هماهنگی نیاز است تا کنتاکتی با اداره ارشاد به وجود نیاید. 


لازم به ذکر است که جزئیات این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید. 


دستور جلسه سوم

دستور سوم جلسه امروز شورا در رابطه با بررسی مصوبات کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شوراي اسلامی کلانشهر تبریز بود. 


لازم به ذکر است که این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.


دستور جلسه چهارم

دستور چهارم اعضای شورا در رابطه با سخنرانی میان دستور شکور اکبرنژاد عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود. 

شکور اکبرنژاد، عضو شورا تصریح کرد: کارهای ارزشمند در همه کمیسیون ها انجام گرفته است و شورای پنجم دارای نقاط مثبت بوده است. اعضای شورای ششم از افراد کاربلد، استادان و افراد خبره مشورت کنند و مرکز پژوهش ها را تقویت کنند. 

وی افزود: بنده آمادگی این را دارم تجربیات خود را در اختیار اعضای شورای ششم قرار بدهم. 

 

تجلیـل از قهرمان، مربی وداور و سـرپرست اعزامی به پارالمپیک 2020توکیو: آقایان سـیامک صالح فرج زاده ، بهمن رضایی، حاج علی کشفیا و ابراهیم فیروزي


Image title


لازم به ذکر است که این قهرمانان و مربیان آخر مردادماه عازم مسابقات پارالمپیک می شوند. 


آقای دبیری؛ پاسخگوی امضای خود باشید

اسوتچی در اثنای جلسه تذکر داد: آقای دبیری قبلاً عرض کردم یا باید نامه ای را امضا نکنید اگر هم امضا کردید باید پاسخگو باشید. این کار ها باعث می شود جایگاه حقوقی شما تنزل پیدا کند. 

وی افزود: بودجه رسانه را سال ۹۸ درخواست کرده ایم فعلا به دست ما نرسیده است. شما مجبور می کنید نام بعضی افراد را بگویم. قبلاً نام دو نفر را گفتم که دو نفر در هیات فوتبال کار می کند که به عنوان مامور در هیات مشکل دارد و از شهرداری حقوق می گیرد. 

اسوتچی خاطرنشان کرد: از لحاظ قانونی این افراد نمی توانند به عنوان مامور خدمت در آنجا کار کنند. با آقای ششگلانی سلام و علیک دارید به خودتان مربوط است چرا از جیب بیت المال خرج می‌کنید؟ لطفا از جیب خودتان خرج کنید. 

ورود فرزندان کارمندان و مدیران به بدنه شهرداری

وی اظهار داشت: در روزهای آخر شاهد ورود فرزندان کارمندان و مدیران به بدنه شهرداری هستیم چرا در این رابطه کسی پاسخگو نیست؟چرا کسی بودجه اسمی را در اختیار ما قرار نمی دهد؟ 

اسوتچی در پایان گفت: جلسات گذشته آقای موسایی گفتند اگر یک حبه قند جابجا شود پاسخگو هستیم در حالیکه کارخانه قند جابجا شده است. 

مهاجرت به ترکیه با صیانت از فضای مجازی!

محمدباقر بهشتی در ادامه گفت: بارها مطرح کردیم مدیران شهرداری، به سرویس بهداشتی ها رسیدگی شود چون آبروی شهر می رود. باید به رسانه شهرداری گفته شود که داخل سایت لینک اخبار شورا بارگذاری شود. 

غلامحسن مسعودی ریحان در نطق میان دستور خود بیان کرد: در تبریز مشارکت انتخابات ۲۳ درصد بود. باید به اینکه چرا ۷۷ درصد در انتخابات شرکت نکردند، فکر کرد؟

وی افزود: بعد از طرح صیانت روند مهاجرت به ترکیه افزایش یافت. باید فهمید یک تصمیم چه عوارضی بر جامعه دارد؟

مسعودی ریحان اظهار داشت: هجمه های زیادی بخاطر پیگیری درباره مترو به من وارد شد اما کنار نکشیدم. در مترو فقط خط یک پیشرفت فیزیکی هفت درصد دارد در حالی که چهار هزار میلیارد پول داده شده است. 


دستور جلسه ششم

دستور جلسه ششم شورا در رابطه با اصلاحیه شیوه نامه حمایت از قهرمانان بود. 


سعید نیکو خصلت، عضو شورا تصریح کرد: برای صعود به قله‌های هشت هزار متر مبلغی در نظر گرفته بودیم که از طرف شهروندان و ورزشکاران مورد استقبال قرار گرفت که برای قله های ۷ هزار متری نیز ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفتیم که حداقل هزینه های سفر تامین شود. 

وی اظهار داشت: برای المپیک و پارالمپیک نیز ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته بودیم که برای استقبال ورزشکاران درخواست داریم‌این مبلغ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد. 

وی گفت: درخصوص به کارگیری نخبگان ورزشی و علمی نیز می‌خواهیم برای این عزیزان فرصت شغلی ایجاد کنیم. 

نیکوخصلت ادامه داد: در برخی رشته‌های جهانی شاهد مدال در تبریز نیستیم که در این زمینه هم هرکس بتواند لباس تیم ملی را بپوشد هرپنج سال فضای حمایتی برای این ورزشکاران ایجاد شود. 

اندیش خاطرنشان کرد: خواهشمندیم در بحث واگذاری سالن های ورزشی اولویت در مزایده ها مدال آوران و قهرمانان ملی باشد که امکانات سخت افزاری نیز در اختیار این نخبگان ورزشی باشد.

وی در ادامه گفت: همچنین می‌تواند در تشخیص استعداد ها نیز خوب باشد که شهرداری می‌تواند در این زمینه اقدام کند. 


دبیری تصریح کرد: می‌توان بندی اضافه کرد که در واگذاری سالن های ورزشی در شرایط برابر قهرمانان ورزشی در اولویت باشند. 

وی ادامه داد: بعضی از قهرمانان ورزشی براساس قوانین و ضوابط می‌توانند در اولویت استخدام باشند.


لازم به ذکراست که این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید. 


دستور جلسه هفتم

دستور هفتم جلسه امروز شورا به بررسی لایحه شـهرداري تبریز درخصوص اعمال کارسازي وتهاتر درحسـاب فیمابین دانشـگاه علوم پزشـکی وخـدمات بهـداشتی درمانی تبریز ازطریق اسـنادخزانه تامین و شهرداري تبریزجهت عملیات آسـفالت اساسی محوطه بیمارستان مرکز آموزشی درمانی شهید مدنی با قید یک فوریت پرداخت. 


لازم به ذکر است که این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید. 


انتهای پیام/