تبریزبیدار
دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ۰۷:۳۹:۵۲ شناسه خبر : ۱۰۸۲۸۶۵

تبریزبیدار بررسی می کند؛

عادی انگاری، فرش قرمز برای خیز ششم / ماسک ها رفته و کرونا مانده!

وقوع خیز ششم کرونا در پاییز با توجه به رفتار غیرقابل پیش‌بینی این ویروس و عدم رعایت مناسب از طرف جامعه، محتمل است اما ...

به گزارش تبریز بیدار ، ویروس کرونا حدود دوسالی است که در کشور جولان می‌دهد و جان خیلی ها را گرفت.

وقوع خیز ششم کرونا در پاییز با توجه به رفتار غیرقابل پیش‌بینی این ویروس و عدم رعایت مناسب از طرف جامعه، محتمل است.

گرچه تسریع واکسیناسیون خیز پنجم و مرگبار کرونا را ضعیف کرده و کاهش فوتی ها طی هفته اخیر را می‌توان گواهی بر این امر دانست اما باید توجه داشت، عادی انگاری و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خیز ششم کرونا را در آبان ماه محتمل می‌سازد.

دکتر بهمن نقی‌پور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این باره می گوید: مردم با واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، و رسانه‌ها با آگاه‌سازی جامعه به عنوان بال‌های کادر درمان در زمینه اطلاع‌رسانی می‌توانند آگاهی مردم را نسبت به فواید واکسن بالا ببرند.

وی به آمار واکسیناسیون در آذربایجان‌شرقی اشاره کرده و می افزاید: تاکنون ۷۸ درصد جمعیت بالای ۱۲سال آذربایجان‌شرقی واکسینه شده‌اند اما آمار کل جمعیت واکسینه شده استان حدود ۶۴ درصد است که از این بابت رتبه‌های بالای کشور را حایز هستیم.

وی بر کاهش میزان استفاده از ماسک صحه گذاشته و می افزاید: خستگی مردم در استفاده از ماسک، عادی‌انگاری و استفاده نکردن از ماسک به علت واکسیناسیون از عوامل اصلی کاهش استفاده از ماسک در جامعه است. مردم باید همچنان در استفاده از ماسک دقت نظر داشته باشند و اینکه پس از واکسیناسیون نیازی به ماسک وجود ندارد تصور نادرستی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز، وضعیت فعلی استان را شکننده توصیف کرده و تاکید دارد: مردم از تجمع پرهیز کنند و برای تزریق واکسن تنبلی نکنند.

انتهای پیام/