تبریزبیدار
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ۰۷:۴۰:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۸۲۸۸۱

آنچه در جلسه فوق العاده شورای شهر تبریز گذشت؛

به اسم پاکبان آمدند پشت میزنشین شدند! / حال ناخوش ورزش تبریز

جلسه فوق العاده شورای شهر تبریز شامگاه سه شنبه به ریاست حجت الاسلام برگی و در غیاب یاسین بجانی در محل عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امشب بدلیل تقارن با هفته تربیت بدنی میزبان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی بود.


حال ناخوش ورزش تبریز

دستور جلسه اول: سخنرانی ایوب بهتاج، مدیرکل ورزش و جوانان استان

ایوب بهتاج ضمن ارایه گزارش عملکرد ادامه داد:تا سال ۹۶ که سازمان ورزش شهرداری وجود داشت، تبریز پیشتاز در ورزش قهرمانی در کشور بود اما الان برعکس شده است.

وی با بیان اینکه تشکیل کمیسیون ورزش در شورای شهر خوشحال کننده بود، افزود: خواهش داریم ساختار مشخص ورزش در شهرداری تشکیل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: سرانه ورزشی در شهر تبریز نسبت به سایر شهرستان ها بسیار پایین است مثلا اگر کسی از محله ۴۲ متری بخواهد تمرین کاراته برود، باید به باغشمال برود و این کمبود سالن در تبریز مشهود است.

بهتاج اظهار داشت: الان بخواهیم در تبریز سالن ورزشی احداث کنیم زمین نداریم.

سیگار فروشی یک قهرمان ورزشی

وی گفت: هیچکدام راضی نیستیم نوجوان ۱۵ ساله برای شرکت در لیگ معمولی ورزش به کرمان و آبادان برود. دختران زیادی در تبریز داریم که استعداد فوتسال داریم و در آبادان بازی می کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطر نشان کرد: در بسیاری از ورزش ها بحث حرفه ای مطرح نیست و شهرداری می تواند ورود کند.

وی ضمن تشکر از شهرداری بدلیل استخدام قهرمانان ورزشی افزود: یکی از قهرمانان ورزشی که مدال های زیادی دارد الان در میدان ابوریحان سیگار می فروشد، خواهش می کنم مراحل استخدام او را تسریع کنید.

شهرام دبیری در واکنش به سخنان بهتاج گفت: در دوره شورای پنجم، مصوبه لغو ورزش قهرمانی را داشتیم چون هیات تطبیق و هیات حل اختلاف این را خواستند، اما بعدا گفتند غیر از فوتبال، سایر ورزش ها قهرمانی محسوب نمی شوند.

این عضو شورای شهر تبریز افزود: برای ورزش های کم هزینه با بازیکن های بومی شهرداری می تواند ورود کند.

نابودی ورزشکاران تبریزی با یک مصوبه

پرویز هادی عضو دیگر شورای شهر نیز گفت: شهرداری طی سال های اخیر ورزش تبریز را از نابود برد و جوانان زیادی که از محلات کم برخوردار برای ورزش می آمدند، به راه های دیگری کشیده شدند.

وب افزود: سازمان ورزش شهرداری باید احیا شود، اگر ذیل سازمان فرهنگی هنری تعریف شود، ورزش در آن گم می شود.


دستور جلسه دوم: اعطای اسناد مالکیت به ۴ نفر از شهروندان در فاز ۲ شهرک نور در راستای نامه شهردار تبریز

در حاشیه جلسه امشب شهرداری دستور در راستای نامه شهردار تبریز، به ۴ نفر از شهروندان بعد از ۳۰ سال سند مالکیت اعطا شد.

یکی از این شهروندان طی سخنانی از شورا و از بدری (از مدیران شهرداری) تشکر کرد.

از هر که تشکر کردیم برکنار شد!

حجت الاسلام برگی در واکنش به این موضوع گفت: واقعا جای خجالت دارد که بعد از ۳۰ سال سند به شهروندان می دهیم و ادارات باید در این زمینه همکاری کنند.

رییس شورای شهر در پاسخ به تشکر از بدری با مزاح گفت: ما از هر کسی تشکر کردیم فردایش برکنار شد، آقای بدری برای خود اسپند دود کن!

دستور جلسه سوم: بررسی نامه هیات تطبیق در خصوص مغایرت قانونی طرح موقت انسداد نیرو به شهرداری

تصمیم شورا بر این شد که طرح انسداد نیرو تا پایان سال اجرایی شود البته هر زمان که شهرداری لایحه جدیدی در مورد ضابطه مند کردن ورود نیرو ارایه کند، این طرح کنار رود.

به اسم پاکبان آمدند پشت میزنشین شدند

احد صادقی عضو شورای شهر تبریز طی تذکری به شهردار در خصوص شروط غیرقانونی تبدیل وضعیت پاکبانان گفت: تعهد غیرقانونی از پاکبانان در خصوص عدم اجرایی شدن تغییر پست در صورت تبدیل وضعیت را کنار بگذارید.

وی افزود: عده ای به اسم پاکبان استخدام شده اما خارج از پیمان در دفاتر و ستاد اداری مشغول به کار هستند. از طرفی در صورت تبدیل وضعیت پاکبانان، باید در چارت قانونی دیگر مشغول شوند، لذا شهرداری باید گروه اول را طبق پیمان خود به پاکبانی بازگرداند و پاکبانان تبدیل وضعیت شده به چارت جدید خود بروند.

دستور جلسه چهارم: بررسی مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه شورا درخصوص لایحه شهرداری تبریز با موضوع پرداخت مبالغ به امالک تصرفی به ۲ نفر از شهروندان

این لایحه با رای اعضا تصویب شد.

دستور جلسه پنجم: بررسی مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه شورا درخصوص لایحه شهرداری تبریز با موضوع اعمال مساعدت از بابت عوارض و جرایم تخلفات ملکی در تبریز

 این لایحه جهت تسهیل و بررسی بیشتر به کمیسیون برگشت.


امضای سرپرست به اسم رئیس!/ انتصاب قبل از موافقت مامور به خدمت؟

در پایان جلسه، رییس شورای شهر طی تذکری به شهردار در خصوص انتصابات اخیر گفت: آقای جوانعلی آذر بعنوان سرپرست سازمان فرهنگی هنری ورزشی منصوب شده که گویا از دانشگاه آزاد مامور به خدمت هستند اما طبق اعلام رییس دانشگاه آزاد استان، هنوز نامه موافقت مامور به خدمت جوانعلی آذر امضا نشده و انتصاب او در شهرداری غیر قانونی است.

حجت الاسلام برگی همچنین گفت: او سرپرست است اما زیر نامه ها امضا به اسم رئیس می زند و این تخلف است.

وی همچنین نسبت به مدرک تحصیلی و نوع تبدیل وضعیت تورج روشنایی معان جدید شهرسازی تذکراتی داد.

عباس رنجبر شهردار تبریز در پاسخ به این موضوع گفت: دانشگاه آزاد شبستر با ماموریت او موافقت کرده اما نمی دانم رییس دانشگاه آزاد استان چرا اینطور می گویند.

انتهای پیام/