تبریزبیدار
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۰۷:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۸۲۸۸۳

مسئول بسیج دانش آموزی استان آذربایجان شرقی:

منزل، مدرسه و مسجد سه رکن اصلی تربیت دانش آموزان بسیجی

مسئول بسیج دانش آموزی استان آذربایجان شرقی گفت: امیدواریم در حد توان بتوانیم گام دوم انقلاب را برای دانش آموزان اجرایی کنیم و آینده پیش رو را برای آنها نشان دهیم، اخلاق، معنویت، عزت و برادری هدف های اصلی در گام دوم انقلاب می باشد.

به گزارش تبریز بیدار ،وحید فرشباف رشیدی، صبح چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی و یوم الله ۱۳ آبان اظهار داشت: ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کل کشور وجود دارد که ۱۸۵۰ شهید شامل استان آذربایجان شرقی می باشد و امیدواریم آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی را به دانش آموزان انتقال بدهیم و دانش آموزان در طراز انقلاب تربیت کنیم .

وی افزود: از 8 آبان ماه هفته بسیج دانش آموزی با شعار نوجوانان انقلابی، پیشگامان گام دوم انقلاب شروع می شود ودر طول این هفته برنامه های زیادی تدارک دیده شده است.


فرشباف با اشاره به اهداف سازمان بسیج دانش آموزی استان، خاطر نشان کرد: منزل، مدرسه و مسجد سه رکن اصلی تربیت دانش آموزان بسیجی است و این عوامل جزو برنامه‌های اعتلای بسیج قرار گرفته است که نخبگان دانش آموزی از بین این دانش آموزان انتخاب می شوند.
وی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نیز جزو برنامه‌های اصلی بسیج دانش آموزی دانست و گفت: اجرای این سند یکی از خواسته‌های اصلی مقام معظم رهبری است.

مسئول بسیج دانش آموزی با بیان اینکه طرح یاوران ولایت جزو برنامه های اساسی بسیج دانش آموزی می باشد، گفت: نخبگان دانش آموز را از پایه های دوم متوسطه انتخاب می کنیم و به عنوان فرماندهان واحد انتخاب و آماده سازی میکنیم تا در آینده بتوانند جامعه را مدیریت کنند .

فرشباف در ادامه در مورد دیگر اهداف این سازمان افزود: درس آمادگی دفاعی یک برنامه مهم می باشد که قسمت عمده آن به عهده بسیج دانش آموزی بوده که برای ۱۸۵۰ نفر از مربیان آموزش های تکمیلی داده شده است و این یک موفقیت بزرگ می باشد و ۶۰۰ نفر ثبت نام کرده اند و قرار است برای این افراد هم آموزش داده شود.

وی اظهارداشت: بانک اطلاعاتی تشکیل داده و دانش آموزان نیازمند را شناسایی کرده ایم تا کسی از تحصیل باز نماند و کل دستگاه تعلیم و تربیت نهایت کمک خود را انجام داده اند .

مسئول بسیج دانش آموزی افزود: فضای مجازی الویت اصلی می باشد که در این زمینه حضور فعال داریم و یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری می باشد که این مورد در روز انتخابات ثابت شد و حضور ۴۲ درصدی رای اولی ها را در انتخابات شاهد بودیم .

وی  گفت: راهیان نور تا سال ۹۸ به خوبی برگزار شده است و بعد از ویروس کرونا این برنامه را از طریق فضای مجازی برگزار کردیم و راویان به صورت آنلاین روایت گری می کنند .

فرشباف در خصوص کسب مدال توسط دانش آموزان بسیجی هم گفت: با برگزاری لیگ پایا دانش آموزان بسیجی استان با کسب ده مدال سرآمد هستند که هفته بعد مدال این دانش آموزان اهدا می‌شود.

 وی اعلام کرد: راهپیمایی ۱۳ آبان امسال با حضور فعالانه دانش آموزان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/