تبریزبیدار
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۸۳۱۵۴

استاندار آذربایجان شرقی:

حضور هموطنان ارمنی در صحنه‌های مختلف انقلاب

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با خلیفه کل ارامنه آذربایجان، حضور هموطنان ارمنی در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی را موید صدق نیت آنان در تحکیم همبستگی ملی دانست و بر آمادگی استانداری برای رفع موانع فعالیت‌ها و کسب‌وکارهای ارامنه استان تأکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، عابدین خرّم در این دیدار صمیمی، با بیان اینکه شهروندان ارمنی استان برای ما عزیز و محترم هستند، افزود: قدردان همبستگی ملی موجود بین پیروان ادیان توحیدی و مذاهب گوناگون زیر پرچم ایران هستیم و این، تکلیف ما را برای خدمت به آحاد مردم دوچندان می‌کند.

وی با اشاره به سیره عملی رهبر معظم انقلاب در احترام به ادیان و مذاهب و دیدارهای صمیمی ایشان با خانواده‌های شهدای ارامنه، گفت: حضور ارامنه در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی موید صدق نیت آنان در تحکیم همبستگی ملی است.

خرّم از آمادگی مدیریت استان برای رسیدگی به مسائل و مانع‌زدایی از کسب‌وکارها و فعالیت‌های شهروندان ارمنی خبر داد و گفت: باید از ظرفیت تمام شهروندان استان در شکوفایی اقتصادی و فعالیت‌های اجتماعی بهره برد.

اسقف گریگور چیفتچیان، خلیفه کل ارامنه آذربایجان هم در این دیدار ضمن تبریک انتصاب استاندار آذربایجان شرقی، گفت: تاریخ صدها ساله ارامنه در منطقه آذربایجان و آثار تاریخی موجود حکایت از همزیستی مسالمت‌آمیز ارامنه با مسلمانان در این دیار دارد.

وی افزود: اگرچه جمعیت ارامنه در آذربایجان شرقی کم است؛ اما فعالیت‌های متنوعی داشته و در زمینه‌های مختلف صنعت، تولید، تجارت و ورزش فعال هستند.

چیفتچیان از 13 شهید ارمنی دفاع مقدس در آذربایجان شرقی یاد کرد و از استاندار آذربایجان شرقی برای دیدار صمیمی با ارامنه استان دعوت کرد.

اعضای شورای خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان نیز در این ملاقات حضور داشتند و به طرح دغدغه‌های خود پرداختند.

همچنین خلیفه کل ارامنه آذربایجان، در این دیدار، کتیبه سنگی منقش به ذکر شریف «لا اله الا الله محمد رسول الله» از آثار تاریخی در اختیار خلیفه‌گری را به استاندار آذربایجان شرقی اهدا کرد.

انتهای پیام/